Prawo medyczne
Za prawo medyczne uznać należy zbiór norm regulujących prawa i obowiązki pacjenta oraz personelu medycznego, w szczególności lekarza, pielęgniarki, położnej i innych podmiotów uczestniczących w procesie udzielania świadczeń. Przepisy te określają m.in.
- zasady wykonywania i odpowiedzialności poszczególnych zawodów medycznych,
- zasady wykonywania działalności leczniczej,
Istotnym jest, że prawo medyczne obejmuje przepisy pochodzące z różnych gałęzi prawa: prawa konstytucyjnego, prawa cywilnego, prawa karnego, prawa pracy czy też prawa administracyjnego.
Aktualności / Ciekawostki
ZAŻALENIE NA POSTANOWIENIE W PRZEDMIOCIE ZASTOSOWANIA TYMCZASOWEGO ARESZTOWANIA
ZAŻALENIE NA POSTANOWIENIE W PRZEDMIOCIE ZASTOSOWANIA TYMCZASOWEGO ARESZTOWANIA Na postanowienie w przedmiocie zastosowania tymczasowego aresztowania obrońcy/oskarżonemu/podejrzanemu przysługuje środek odwoławczy w postaci zażalenia.
Czym jest niegodność dziedziczenia?
Niegodność dziedziczenia jest instytucją pozwalającą na wyłączenie od dziedziczenia spadkobiercy, który ze względów etycznych nie powinien dziedziczyć po spadkodawcy. Uznanie danego spadkobiercy
Zmiana siedziby spółki z o.o.
W pierwszej kolejności należy podkreślić, że pojęcia zmiany siedziby spółki nie należy utożsamiać ze zmianą adresu spółki. Siedzibą spółki jest bowiem miejscowość, zaś