Dokonywanie zmian w KRS

Dokonywanie zmian w KRS

Kancelaria Adwokacka Rawa-Klocek & Partnerzy w zakresie prowadzenia spraw gospodarczych i rejestracji podmiotów w KRS, zajmuje się formalnościami związanymi z dokonywaniem zmian w KRS. Należy pamiętać, że każda chociażby najdrobniejsza zmiana wymaga ujawnienia. Zmiany dotyczyć mogą zmiany władz, czy też zmiany adresu/ siedziby.

Termin

Zgodnie z art. 22 ustawy o KRS wniosek o wpis do rejestru powinien zostać złożony nie poźniej niż w terminie 7 dni od dnia zdarzenia uzasadniającego dokonanie danego wpisu.

Jak zgłosić zmianę?

Aby zgłosić zmianę do KRS, konieczne jest wypełnienie właściwego formularza dostępnego na stronie MS. Przykładowo w przypadku konieczności zmiany członków władz fundacji wypełnić należy formularz krs-z20 oraz krs-zk. Ważnym elementem przy składaniu wniosków jest dołączenie dokumentacji potwierdzającej zmiany np. uchwały. Jedynie odpowiednie wypełnienie wniosku oraz dopełnienie pozostałych formalności skutkuje dokonaniem przez sąd rejestrowy zmiany w KRS.

Jeżeli są Państwo zainteresowani powierzeniem sprawy związanej z dokonaniem zmian w KRS naszej Kancelarii, zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie.

Aktualności / Ciekawostki