Czas pracy

Czas pracy

Czas pracy to czas, w którym pracownik pozostaje do dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy. Łączny tygodniowy czas pracy nie powinien przekraczać (łącznie z godzinami nadliczbowymi), przeciętnie 48 godzin w przyjętym przez pracodawcę okresie rozliczeniowym. Pomimo, iż ustawodawca w Kodeksie Pracy przewidział i precyzyjnie określił normy czasu pracy dla pracowników pracujących w różnych systemach czasu pracy – wciąż dochodzi do naruszeń ze strony pracodawców, którzy najczęściej nie zdają sobie sprawy ze skutków ich nieprzestrzegania.

Kancelaria Adwokacka Rawa-Klocek & Partnerzy, świadczy kompleksowe usługi dotyczące kwestii czasu pracy i systemów w jakich praca może być wykonywana. Nasza oferta skierowana jest zarówno do pracodawców potrzebujących pomocy prawnej w zakresie organizacji czasu pracy w zakładzie pracy, jak i pracowników co do których normy czasu pracy nie są przestrzegane przez pracodawcę.

W celu uzyskania porady prawnej w zakresie czasu pracy, zapraszamy Państwa do kontaktu za pośrednictwem formularza znajdującego się na naszej stronie lub telefonicznie.

 

Aktualności / Ciekawostki